Quantcast
Channel: Our Small Adventure
Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

Azijos tigrai: Singapūras ir Honkongas (pirma dalis)

$
0
0

Nors Singapūrą aplankėme dar lapkričio pabaigoje, o Honkongą tik dabar, nusprendėme juos aprašyti viename straipsnyje. Šios dvi nedidelės valstybės Azijoje, tiksliau viena valstybė, o kita – labai plačią autonomiją turinti sritis yra pakankamai panašios, nors ir skirtumų yra nemažai. Tai tuo pačiu ir vienos iš svarbiausių ir didžiausių ekonomikų visame pasaulyje – Singapūras yra trečias, o Honkongas 10 pagal BVP, nors žemėlapyje jos tik taškeliai.

Taigi pirmojoje šio straipsnio dalyje apie Singapūrą:

Šį miestą-valstybę iš tiesų aplankėme tik todėl, kad iš čia laukė skrydis į Europą. Singapūras vienas iš pagrindinių skrydžių centrų Pietryčių Azijoje, o tokie kaip mes čia ir sudaro didžiausią turistų dalį. Tai ne pats pigiausias miestas pasaulyje, taigi pabandėme susirasti nakvynę per Couchsurfing’ą ir gana netikėtai tai visai greitai pavyko. Šį kartą mus sutiko priglausti Swati, kuri persikėlusi iš Indijos, Singapūre gyvena jau 9 metus. Jau pirmąjį vakarą galėjome įsitikinti koks multikultūrinis tai miestas – buvome pakviesti į Padėkos dienos vakarienę (Thanksgiving dinner), kurią organizavo Swati draugė amerikietė (kilusi iš Indonezijos), o dar keli dalyvavę jų draugai buvo iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Indijos. Visi jie susipažino begyvendami Singapūre ir dabar yra geri draugai – atostogauja ir leidžia laisvalaikį kartu.

Išsimiegoję po vakarėlio, kitą dieną patraukėme apžiūrėti miesto, kuris garsėja ir keliais įdomiais įstatymais – kaip pvz. draudimu pardavinėti kramtomą gumą. Iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti keista, tačiau tai gan efektyviai padeda palaikyti švarą gatvėse, o ypač šaligatviuose. Miestas tikrai tvarkingas ir švarus, nors palyginus su miestais Australijoje ar Naujojoje Zelandijoje, jie tikrai nedaug atsilieka. Transportas taipogi išvystytas puikiai ir nors gyvenome toliau nuo centro, su metro iki ten nukakti užtruko tik apie 20 minučių. Dar vienas dalykas, kuris iš karto krinta į akį miegamuosiuose Singapūro rajonuose – tai pastatų aukštis, pvz. Lietuvoje dauguma daugiabučių yra maždaug 7-10 aukštų, o čia žemiausi yra apie 15 ir kyla iki 30 ar net daugiau.

Pasiekus centrą pirmiausia ieškojome kur užkąsti, tai šiek tiek užtruko, nes maisto pasirinkimas čia itin didelis. Nuo vietinių kiniškų ar indiškų patiekalų, iki tradicinių Vakarų Europos virtuvių. Na, o mūsų dėmesį patraukė kiniško Dim Sum vieta, prie kurios rikiavosi kokių 15-20 žmonių eilė, o tai dažniausiai reiškia, kad palaukti verta. Kaip netrukus supratome, apsilankėme vienos žinomiausių Dim Sum užkandinių Honkonge – Tim Ho Wan – filiale. Šiek tiek užbėgant už akių, ši užkandinė, beje, turinti ir vieną Michelin žvaigždutę, buvo mūsų mėgstamiausia vieta, kai lankėmės Honkonge. Grįžtant atgal į Singapūrą, gal mes buvome kaip reikiant išalkę, bet maistas buvo nuostabus – tiek bandelės su barbekiu kiauliena, tiek koldūnai su krevetėmis ar kiauliena. Jei kada būsite Singapūre ar Honkonge, būtinai čia užsukite.

NUOTRAUKOS:


Daugiau nuotraukų rasite čia!

Likusią dienos dalį praleidome vaikštinėdami po Singapūro centrą, o vakare užsukome į vietinį Chinatown, kur jau buvome suplanavę išbandyti Fish Spa (žuvyčių Spa). Tai pusvalandį trunkanti procedūra, kurios metu mažos žuvytės „nuvalgo“ negyvą odą nuo pėdų. Iš tikrųjų, jos maitinasi bakterijomis ir grybeliais, bet kadangi jie yra labai maži, tuo pačiu jos nuvalo ir negyvą odą. Iš pradžių jausmas keistokas, atrodo, kad abi pėdas kažkas stipriai kutena, bet po kelių minučių pripratus, galima tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis procedūra. Šis malonumas kainuoja 30 Singapūro dolerių, kas yra maždaug 19 eurų ir atrodo yra visai vertas tokios kainos. Kas įdomiausia, ši procedūra – ne tik kojoms, žuvytės daro teigiamą įtaką ir nervų sistemai, pvz. naktį po procedūros miegas gilesnis ir kokybiškesnis.

Kitą dieną turėjome du tikslus – pasivaikščioti Botonikos sode bei apsilankyti Marina Bay dalyje, kurioje vyksta ir įspūdingas šviesų šou. Taigi dieną pradėjome nuo Botanikos parko, kuris yra tikra miesto puošmena – kruopščiai išpuoselėtas ir nuolat tvarkomas jis privilioja ne tik turistus, bet ir vietinius gyventojus čia bėgiojančius, rengiančius piknikus ar tiesiog atsipalaiduojančius nuo miesto šurmulio. Parke taip pat veikia ir nuolatinė orchidėjų ekspozicija, už kurią tikrai verta nepagailėti 5 Singapūro dolerių. Kadangi klimatas tropinis, orchidėjoms augti čia rojus, o šioje ekspozicijoje jų galima pamatyti per šimtą skirtingų rūšių.

Toliau laukė Marina Bay dalis, kurioje įsikūręs ir žymusis Marina Bay Sands viešbutis su tikriausiai labiausiai pasaulyje žinomu „infinity“ baseinu nuo kurio atsiveria Singapūro panorama. Deja, šis malonumas ne mūsų kišenei, taigi patraukėme tiesiai link už viešbučio esančių Gardens by the Bay. Tai didžiulis parkas, kuris pastatytas vien ant iš vandenyno „atkovotos“ žemės. Parkas visiškai nemokamas (išskyrus dvi pastovias ekspozicijas, kurias mes praleidome) ir jame kiekvieną vakarą vyksta specialus šviesų šou, kurio mes labiausiai ir laukėme. Be to, kadangi artėjo žiemos šventės, dalyje parko veikė Kalėdinė mugė su didžiule eglute ir kitais šventiniais atributais. Iš vienos pusės atrodė šiek tiek keista, nes lauke 30 laipsnių karštis, kita vertus tai mums leido įsijausti į šventinę nuotaiką prieš grįžtant į Europą. Parke praleidome visą pusdienį, o viską vainikavo lauktasis šviesų spektaklis, kuris vyksta dirbtiniuose „medžiuose“. Reginys vertas dėmesio ir yra vienas iš dalykų, kuriuos būtina padaryti esant Singapūre.

Paskutinę dieną praleidome Singapūro zoologijos sode, kuris yra vienas iš geriausių visame pasaulyje. Iš tikrųjų, zoologijos sodas yra tik viena iš didžiulio komplekso sudėtinių dalių, be jo čia dar yra River Safari (Upės Safari) bei Night Safari, kuomet gyvūnus galima pamatyti naktį. Mes laiko turėjome tik įprastam zoologijos sodui, bet to tikrai užteko vos ne visai dienai. Sodas didelis, o tai tuo pačiu reiškia, kad gyvūnai čia turi daug erdvės ir laisvės. Visą dieną sode vyksta gyvūnų šėrimo sesijos, kurios sudėliotos taip, kad gyvūnai šeriami iš eilės ir galima per daug nesiplėšant juos visus pamatyti. Atėjus kelios minutės prieš šėrimą, galima visada pamatyti gyvūnus nekantriai sukant ratą aplink dubenėlį ir laukiančius prižiūrėtojų. Kad orangutangai labai nenuobodžiautų ir neprarastų natūralių instinktų, maistas pateikiamas kartu su galvosūkiais, pvz. jiems reikia rasti kaip atrankinti dėžutę, kurioje sudėtas jų ėdalas. Be to, dar vyksta keletas pasirodymų, iš kurių mums labiausiai įstrigo dramblių šou. Apibendrinant, jei mėgstate zoologijos sodus, šio tikrai negalite praleisti.

Taip prabėjo kelios dienos Singapūre ir anksti iš ryto jau kilome skrydžiui į Londoną, o iš ten į Lietuvą, kur mūsų laukė visas gruodis namuose. Jis prabėgo labai greitai ir švęsti naujų metų mes išskubėjome į šventinį Honkongą, apie kurį antrojoje šio straipsnio dalyje jau visai netrukus.

The post Azijos tigrai: Singapūras ir Honkongas (pirma dalis) appeared first on Our Small Adventure.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 12